NUKLEONIK WITA !!!

Godzina 900. Sala gimnastyczna w Zespole Szkół nr 2 w Otwocku przy ul. Pułaskiego 7 gromadzi młodzież klas pierwszych wraz z rodzicami i delegacjami klas starszych. To znak, że rozpoczyna się nowy rok szkolny 2005/2006.

Swoją obecnością zaszczycili nas starosta powiatu otwockiego - pan Janusz Krupa i przewodniczący Rady Szkoły - pan Robert Duczek.
Uroczystym wprowadzeniem sztandaru Zespołu Szkół nr 2 i odśpiewaniem hymnu narodowego rozpoczęto kolejny rok nauki w Nukleoniku. Uczeń klasy IIIa technikum Marcin Komosa - przedstawiciel Samorządu Szkolnego, czuwał nad przebiegiem uroczystości, natomiast stroną techniczną zajmował się uczeń klasy IVa technikum Artur Rogulski.

Jako pierwszy głos zabrał dyrektor szkoły pan Henryk Matosek, który bardzo ciepło i serdecznie powitał wszystkich zebranych, a szczególnie bardzo liczną młodzież z 12-stu klas pierwszych, przedstawiając im jednocześnie wychowawców. Życzył nie tylko wytrwałości i bardzo dobrych ocen, ale przede wszystkim zapału do nauki. Do życzeń przyłączył się również pan starosta Janusz Krupa, absolwent Nukleonika, przypominając zebranym o tragicznych wydarzeniach września 1939 roku. Pani dyrektor Regina Rosa, zabierając głos, przypomniała o obowiązkach ucznia w Nukleoniku. Zwróciła także uwagę na szacunek do drugiego człowieka - nie tylko wszystkich pracowników szkoły, ale także kolegów i koleżanek. Również pan Robert Duczek życzył modzieży i pracownikom szkoły wielu sukcesów i bezstresowej nauki i pracy. Przedstawiciele klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie i tym samym stali się pełnoprawnymi uczniami Nukleonika, otrzymujac z rąk pana dyrektora Henryka Matoska legitymacje uczniowskie.

W imieniu klas pierwszych Zespołu Szkół nr 2 w Otwocku głos zabrała uczennica Paulina Leszczyńska z klasy Ig liceum ogólnokształcącego, zapewniając, iż uczniowie klas pierwszych dołożą wszelkich starań by godnie reprezentować szkołę.
Po wyprowadzeniu sztandaru Zespołu Szkół nr 2 wychowawcy klas pierwszych spotkali się z wychowankami w salach lekcyjnych.

Całej uroczystości przyświecały słowa:
  "Myśl jak człowiek czynu
  i działaj jak myśliciel"

Henriego Bergsona, które młodzież rozpoczynająca naukę w słynnym Nukleoniku wzięła sobie do serca.

Tekst: Zofia Grzegrzółka
Fotografie: Małgorzata Jamróz